Początki bycia webmasterem. Wielu młodych ludzi jak i informatyków świeżo po szkole, zastanawia się nad tym, w jaki sposób można zarobić.
Zarobić można w różnoraki sposób – roznosząc ulotki, sprzedając niepotrzebne rzeczy, bądź jak jesteśmy bądź dobrymi uczniami dając korepetycje.

Ja osobiście najbardziej preferuje zarabianie na własnej wiedzy, m.in dając korepetycje bądź pisząc programy dla różnych osób i firm. Jako informatycy, bądź po gimnazjum powinniśmy umieć podstawy języka HTML, w którym pisane są strony internetowe. Mając tą wiedzę możemy zarabiać pisząc strony internetowe. Czy to jest opłacalne?
Z doświadczenia wiem, iż za profesjonalne strony można zarobić dosyć sporo (może być to kwota porównywalna do zarobków rodziców).
Wszystko wydaje się dobre, ale gdzie umieścić swoje portfolio ze stronami stworzonymi przez nas? Najlepiej zrobić to na własnej stronie.
Znam jednak realia, i wiem że nie każdego jest na to stać. Tutaj firmy wychodzą nam naprzeciw oferując darmowe strony www, które mają jedną bądź dwie wady.
Jakie? Są to wyświetlane reklamy i adres strony z nazwą firmy w której znajduje się nasza strona.

Leave a Reply

  • Wybory zawodowe
    Jaki zawód jest obecnie najbardziej pożądany na współczesnym i mocno rozwiniętym rynku pracy? Co robić, aby zapewnić sobie godny byt w świecie całkowicie zdominowanym przez nowoczesną technologię. Odpowiedź może być …
  • Jak procesory opanowały świat
    Trudno dziś sobie wyobrazić życie bez komputerów i wszelkich elektronicznych udogodnień. Najprościej jest dostrzec elektronikę w jej najbardziej oczywistych wcieleniach jak przede wszystkim komputer, telefon komórkowy czy laptop. Ale obecnie …